środa, 20 sierpnia 2014

Olej arganowy - płynne złoto

Kochani!

Jak żaden inny kosmetyk, olej arganowy zachwyca mnie wyjątkowo. Wszelkiej maści kremy, szampony, czy odżywki z olejkiem arganowym są dla mnie ucztą dla ciała. Właściwości tego eliksiru są niemalże nieograniczone. Widzę bardzo często dopiski na etykietach produktów kosmetycznych "z olejem arganowym". Niestety bywa tak, że tego olejku tam nie ma, albo jest coś "arganopodobnego". Olej ten jest drogi, a znalezienie dobrego kosmetyku, który dobrze wykorzysta właściwości tego "płynnego złota" jest trudne. Ale dla chcącego nic trudnego :)

Historia oleju arganowego jest bardzo ciekawa. To "płynne złoto" uzyskuje się z drzewa arganowego, a sposób pozyskiwania na szczęście zmienił się dzięki nowym technologiom, kobiety niegdyś ręcznie wytłaczały go z ze świeżych orzechów arganowych, dziś robi to maszyna.

Olej arganowy jest jednym z najdroższych olejów świata, ponieważ występuje tylko na terenach Maroko.
Jest on wykorzystywany do celów spożywczych, lecz to przecież w kosmetykach jest tak bardzo potrzebny i pożądany przez kobiety z całego świata. Olej arganowy jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie kwasy omega-6 i omega-9. Poza tym zawiera dużą dawkę witaminy E. Jej ilość w oleju arganowym jest wyższa aniżeli w oliwie z oliwek. Dzięki antyoksydantom, olej chroni strukturę skóry przed zniszczeniami powodowanymi czynnikami zewnętrznymi.

Ma on zastosowanie w pielęgnacji cery dojrzałej, z oznakami starzenia się, cery suchej, skóry podrażnionej, czy zniszczonej przez słońce. Jest on polecany także w pielęgnacji skóry głowy, włosów, przesuszonych rąk.
Można zastosować kosmetyk wzbogacony olejem arganowym jako maskę do włosów, krem nawilżający czy ochronny krem do ust.


Ja właśnie w ten sposób używam kremu arganowego, który dostałam jako pamiątkę z podróży do Maroko. Jest to oryginalny produkt regionalny. Wchłania się błyskawicznie. Stosuję go jako warstwę ochronną na usta, lub gdy doskwiera mi problem przesuszonych dłoni. Polecam również na szorstkie pięty!


Krem ten ma bardzo spójną konsystencję, przez co wsmarowywanie go wymaga czasu.
Efekt widoczny przy regularnym stosowaniu, nawet po kilku użyciach.
Uważam, że pachnie pięknie, ale to chyba kwestia gustu, bo mojej Mamie zapach ten się nie spodobał.

Bez problemu olej arganowy można kupić w Polsce 100% oryginalny, importowany z Maroko. Ceny wahają się od 20 złotych wzwyż. Dochodzą nawet do 300 złotych. Oczywiście w zależności od pojemności :)

Bardzo serdecznie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz